Кріплення для телевізорів: вибір надійних кронштейнів і кращі способи монтажу

Використовуючи спеціальне кріплення для телевізорів, можна безпечно і надійно зафіксувати техніку на стіні або стелі, не боячись, що в процесі експлуатації панель впаде і розіб’ється. Ця стаття допоможе розібратися в існуючих типах кронштейнів, вибрати найбільш підходящий і якісний варіант, а також успішно встановити його в приміщенні.

Кріплення для телевізорів: вибір надійних кронштейнів і кращі способи монтажу

Завдяки інноваційним технологіям сучасні телевізори стали плоскими. При цьому розмір діагоналі приладів може бути різним. У продажу можна знайти не тільки стандартні, але і компактні, навіть величезні телевізори. Однак навіть пристрої великого розміру мають відносно невелику вагу, тому можуть бути підвішені за допомогою кронштейна на стіну або на стелю.

Переваги використання кронштейнів:

 1. Можливість закріпити телевізор на будь-який вертикальної поверхні.
 2. Встановлену на столі або тумбочці телевізор можна легко зачепити і розбити. З кронштейном такого не станеться.
 3. Економія вільного простору в приміщенні.
 4. Органічне розміщення ТВ-панелі в інтер’єрі кімнати.
 5. Можливість створення ергономічного дизайну за рахунок використання кріплень для телевізора на стіну з поворотом, що дозволяє змінювати положення панелі в залежності від того, де знаходяться глядачі.
 6. Доступна ціна.
 7. Компактні розміри.

Настінне кріплення для телевізора має безліч переваг. Він зручний і надійний, непомітний і здатний забезпечити комфортні умови для перегляду фільмів і передач.

Корисна порада! Якщо прикріпити спеціальну світлодіодне підсвічування, можна не тільки створити гарний дизайн, але і зменшити контраст, а також знизити навантаження на очі.

Ці вироби широко використовуються в побуті, хоча і не позбавлені недоліків:

 1. Монтаж кріплень можливий тільки за умови наявності розеток, використовуваних для підключення ТВ. Якщо їх немає, установка кронштейна спричинить за собою додаткові витрати.
 2. Кріпильний елемент практично непомітний за корпусом телевізора, чого не можна сказати про проводах, які звисають вниз. Для їх маскування доведеться придбати спеціальний короб.
 3. Обов’язково потрібно організувати систему зберігання поруч з ТВ-панеллю, наприклад, полички, де можна розмістити додаткове обладнання, диски з музикою і фільмами, пульт дистанційного керування, ігрову приставку і т. д.
 4. Для установки держателя своїми руками потрібні певні знання і навички.
 5. Якщо захочеться перемістити телевізор на інше місце, потрібно виконати масу трудомістких операцій.
 6. Після зняття панелі на стіні залишаються сліди, тому обов’язково доведеться міняти обробку.
 7. Згодом під впливом ваги кріплення прогинаються.
 8. В результаті неякісного монтажу телевізор може впасти.

Основні види кронштейнів для телевізора, їх особливості

Існує кілька класифікацій, згідно з якими здійснюється поділ кронштейнів під телевізор на види. За характером розміщення базової майданчика кріплення бувають:

 1. Настінними – найпоширеніший варіант виробів.
 2. Стельовими – застосовуються в тих випадках, коли необхідно встановити ТВ в центрі приміщення з можливістю повороту на 360 °.
 3. Підлоговими – ці стійки використовуються для проведення масових заходів, наприклад, робочих зустрічей та презентацій. Для зручного транспортування в таких конструкціях передбачені коліщатка, а також полки для установки додаткового обладнання.
 4. Настільними – найчастіше застосовуються при організації робочого місця з комп’ютерним монітором, хоча можливий варіант і з телевізором.

Залежно від конструкції тримачі для телевізора можуть мати різну ступінь свободи. З урахуванням цього параметра виділяють наступні види кронштейнів:

 • фіксовані;
 • похило-поворотні;
 • похилі.

Важливо! Кут повороту, зазначений в специфікації вироби, не враховує розмірів телевізора. На практиці він може виявитися менше. Кут повороту залежить від діагоналі екрану.

Висувна модель поворотного держателя для телевізора на стіну

Поворотно-висувною кронштейн вважається самим зручним у використанні варіантом кріплення. Ці вироби мають у своєму розпорядженні максимальною кількістю ступеня свободи, дозволяючи власнику коректувати положення плоского екрану на свій розсуд.

Використовуючи поворотний кронштейн для телевізора з висувною конструкцією, можна не тільки зафіксувати екран у будь-якому зручному положенні, але і перемістити сам прилад. Тримач дозволяє наблизити техніку впритул до стіни або ж встановити перпендикулярно по відношенню до неї. Крім цього, існує можливість регулювання і фіксації екрану під будь-яким кутом.

Бажано встановлювати висувні варіанти поворотних кріплень уздовж стін, які розташовуються на сонячній стороні будівлі. Такий тип розміщення телевізора буде перешкоджати попаданню відблисків. Для цього досить розгорнути екран в протилежну від вікна сторону.

Кріплення дозволяє висунути телевізор вперед, збільшивши тим самим відстань до стіни. Ця функція стане в нагоді, якщо в майбутньому передбачається перестановка крісел і дивана в кімнаті. Таким чином, кронштейн можна буде використовувати, щоб підлаштувати положення закріпленого на стіні телевізора під оновлену обстановку.

Похила модель поворотного кріплення для телевізора на стіну

Похилий варіант поворотного кронштейна дозволяє змінювати положення телевізора, а також коригувати кут його нахилу. Незалежно від того, де встановлена ​​плазмова панель, цей тип кріплення дає можливість регулювати площину екрану в горизонтальному або вертикальному напрямку, щоб забезпечити максимально комфортні умови для перегляду.

Переваги похило-поворотного настінного кронштейна для телевізора:

 • комфортна і зручна регулювання положення екрану;
 • можливість швидко підібрати і підстроїти положення екрану під будь-яку точку перегляду в приміщенні;
 • дозволяє здійснити монтаж телевізора в кутовий зоні, завдяки чому можна вдало обіграти інтер’єр приміщень з нестандартним плануванням.

Зверніть увагу! У продажу можна знайти кронштейни на телевізор, які можуть самостійно регулювати положення ТВ-панелі за допомогою пульта управління. Зрозуміло, вартість таких кріплень набагато вище, ніж ціна звичайних моделей.

Недоліки використання похило-поворотної підставки для телевізора на стіну:

 • встановити таку конструкцію може тільки фахівець, оскільки для цього потрібні спеціальні навички і знання;
 • утворюється велика дистанція між телевізором і стіною;
 • висока вартість;
 • існують вагові обмеження.

Особливості кутового кронштейна для телевізора

Кутові кріплення для плазмових телевізорів дозволяють встановити техніку в кутку приміщення. Цей варіант виробів дуже вигідний з багатьох причин. По-перше, кутова зона, як правило, пустує, цю ділянку кімнати дуже складно обіграти в інтер’єрі. Монтаж телевізора подібним чином дає можливість раціонально використовувати дане простір.

По-друге, конструкція кутових кріплень багато в чому схожа на поворотно-висувні кронштейни, тому вони теж успішно вирішують проблеми з обстановкою приміщень, що мають нестандартну планування.

По-третє, телевізор встановлюється на одній зі стін, але при цьому зберігається можливість перегляду з різних точок приміщення. По-четверте, панель можна просто скласти, якщо вона не використовується, не боячись зачепити її в процесі збирання. Ця перевага зможуть по достоїнству оцінити власники невеликих квартир, де простір обмежений.

На цьому переваги конструкції не закінчуються. Кутовий варіант кронштейна для ТВ на стіну можна назвати універсальним кріпленням. Цей тип вироби необов’язково використовувати тільки в кутку приміщення. З його допомогою можна встановити телевізор навіть посередині стіни.

Різновиди кріплень для телевізорів на стелю

Стельові види кронштейнів дозволяють дивитися телевізор з будь-якого кута кімнати, забезпечуючи можливість повертати і нахиляти екран. Виробники випускають кріплення навіть для підприємств. Такі вироби мають підвищений запас міцності і вологостійкість, а також вони здатні витримувати вплив високих навантажень.

Існуючі різновиди стельових кріплень для телевізора:

 1. Похилі – призначені для великогабаритних приладів, що мають велику вагу. Ці кріплення відрізняються високою міцністю.
 2. Поворотно-похилі – застосовуються для кріплення телевізорів, розмір діагоналі яких не перевищує 40 дюймів.

Зверніть увагу! Встановлений на стелі телевізор не тільки звільняє простір в кімнаті, але і дозволяє розділити приміщення на зони. Цей варіант кріплення оптимальний, якщо в будинку є маленькі діти або тварини, які можуть перекинути панель.

Для виготовлення кронштейнів для стелі використовуються різні матеріали. Фахівці радять віддавати перевагу виробам, виконаним з металу, наприклад, алюмінію або сталі. Конструкції з пластиковими компонентами мають дуже обмежений термін служби, до того ж вони небезпечні. Серед стельових кронштейнів дуже часто зустрічаються кріплення з дистанційним управлінням. Вони найбільш зручні в експлуатації.

Як вибрати кронштейн для телевізора: стандарти та рекомендації

Перш ніж купувати кріплення для ТВ-панелі, необхідно точно визначити, в якому місці буде встановлена ​​техніка і наскільки обрана зона відповідає поставленим цілям:

 • захисту телевізора від тварин і дітей, а також механічних пошкоджень;
 • економії вільного простору в приміщенні;
 • створення красивого і ергономічного дизайну.

Якщо буде здійснюватися кріплення телевізора на стіну, підбираючи кронштейн для його установки, необхідно дотримуватися певних правил. В першу чергу потрібно звернути увагу на характеристики міцності кронштейна, а також врахувати, на який рівень навантажень він розрахований. При цьому враховується вага ТВ-панелі. Якщо максимальна межа кріплення становить 15 кг, то для телевізора з аналогічним або наближеним до цього показника вагою варто підібрати більш міцний варіант.

Бажано купувати продукцію перевірених і надійних виробників, які підтримують якість виробів на високому рівні. Але навіть в цьому випадку краще перестрахуватися і придбати кріплення для ТВ на стіну з додатковим запасом міцності (приблизно на 5-10 кг більше).

Чимале значення має і розмір діагоналі телевізора. Кронштейн підбирається з урахуванням цього параметра. Рекомендована величина (в сантиметрах або дюймах) зазвичай вказана в характеристиках кріплення. Для більшості покупців важлива можливість регулювання. Оскільки не всі кріплення дозволяють змінювати положення екрану, потрібно впевнитися в наявності цієї функції. У деяких моделях власників для телевізора на стіну передбачені додаткові можливості, наприклад, полиці, куди можна поставити колонки і тюнер, або короб для маскування проводів.

Корисна порада! Бажано, щоб корпус телевізора і кронштейн були виконані в одному кольорі. В цьому випадку кріплення не буде занадто кидатися в очі. Стандартними вважаються сірий, чорний і білий відтінки, хоча можна зустріти і комбіновані варіанти.

Помічені маркуванням Vesa кронштейни – найпоширеніший варіант кріплень. Продукція більшості виробників має такий напис. Вони відносяться до категорії універсальних виробів, виготовлених відповідно до загальноприйнятих стандартів.

Система загальноприйнятих стандартів Vesa для кріплень

Стандарти Vesa визначають розмірні параметри кріпильних елементів для телевізорів. Згідно з цією системою отвори для фіксації на власниках розміщуються на відстані 75, 100, 200, 300 або 400 мм один від одного. Цьому стандарту дотримуються всі виробники побутової техніки. Тому кронштейни для телевізорів Samsung, Sony, LG і інших марок підбираються з урахуванням параметрів, затверджених асоціацією стандартизації електроніки. Дана система також визначає діаметр різьби кріплень.

Основний перелік правил, позначений для стандартів Vesa:

 1. Щоб забезпечити можливість установки будь-якого приладу на стіні, на його тильній стороні необхідно зробити 4 отвори. Вони обов’язково повинні мати різьбу.
 2. Завдана різьблення повинна відповідати одному з перерахованих стандартів: М8, М6 або М4.
 3. У більшості випадків отвори по відношенню до центру приладу повинні розташовуватися симетрично. Залежно від розміру вироби вони утворюють прямокутник або квадрат.
 4. Відстані між отворами чітко позначені.

Рекомендовані розміри Vesa з урахуванням діагоналі телевізора:

Розмір діагоналі телевізора, дюйм Рекомендований стандарт Vesa, мм
22 75х75, 50х50, 100х100
24

200х100, 100х100

26
28
32
37

200х200

39
42
43
49

400х400

50
55

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *