Як заховати труби у ванній, на кухні і в інших приміщеннях: всі види комунікацій

Бажаючи зробити сучасний і якісний ремонт, багато хто задається питанням, як заховати труби у ванній кімнаті таким чином, щоб вони були максимально непомітні і при цьому не займали занадто багато місця. Ця стаття дає вичерпну відповідь на це питання і детально розглядає найефективніші способи маскування комунікаційних систем в квартирі і приватному будинку.

Як заховати труби опалення, водопроводу і каналізації: загальна інформація

Варіантів, як заховати труби опалення в приватному будинку, набагато більше, ніж в міській квартирі. Комунікаційні системи таких будівель повністю автономні і не залежать від сусідів. Тому вони можуть прокладатися як завгодно. Якщо ж передбачається зміна конфігурації опалювальної і водопровідної систем в багатоквартирному будинку, будь-які дії можна робити тільки з дозволу експлуатуючої організації. Крім цього, доведеться взяти до уваги інтереси мешканців всього будинку.

Можливість повністю приховати трубопровід є тільки на етапі будівництва або за умови проведення капітального ремонту. В інших випадках для маскування комунікацій використовуються методи зовнішнього художнього оформлення.

Чи варто вдаватися до маскування труб у ванній і санвузлі
Заходи щодо маскування комунікаційних систем дозволяють підтримати естетичність інтер’єру. Якщо застосовуються методи приховування в стіні, то зберігається корисна площа кімнати, що має велике значення для власників малогабаритних квартир. Використання для цих цілей предметів меблів дозволяє не тільки заховати всі непривабливі частини труб, а й організувати в приміщенні додаткові місця для зберігання речей, а також підтримати необхідний стиль інтер’єру.

Важливо! Будь-які радикальні зміни впливають на функціонування системи. Тому перед тим, як заховати каналізаційну трубу і інші елементи комунікацій в стіну, потрібно ретельно вивчити схему розводки і позначити ймовірні наслідки.

 1. Роздумуючи над тим, як заховати труби в квартирі, обов’язково потрібно врахувати і недоліки подібних заходів:
 2. Якщо в процесі ремонту використані низькоякісні або невідповідні для цих цілей матеріали, зростає ймовірність прориву труби.
 3. Доступ до комунікаційних систем буде обмежений. Виняток становлять рольставні.
 4. Якщо виникне аварійний прорив труби, то для проведення ремонтних робіт доведеться повністю зруйнувати маскування. В особливу категорію ризику знаходяться гіпсокартонні конструкції, причому найбільшої шкоди інтер’єру наноситься, якщо в якості обробки була використана керамічна плитка.
 5. Обов’язково потрібно взяти до уваги, що капітальний ремонт в цьому випадку неминучий. У разі аварії швидко знайти і усунути протікання не вийде, тому потрібно бути готовим до того, що доведеться відшкодовувати збиток ще й сусідам.
 6. Якщо для маскування комунікаційних систем у ванній кімнаті використані предмети меблів, постійний контакт з водою неминучий, що призведе до псування цих конструкцій.

Комунікації у ванній кімнаті: фото стояків і труб

Для прокладки комунікацій необхідно використовувати тільки якісні матеріали, адже від цього безпосередньо залежать надійність, міцність і стійкість всієї системи.

У ванній кімнаті можуть бути присутніми труби наступного призначення:

 • каналізаційні;
 • водопровідні;
 • опалювальні.

Останній варіант зустрічається тільки в приватних будинках, тому питання, як заховати труби опалення у ванній кімнаті, актуальний тільки для власників заміського житла.

За матеріалом виготовлення розрізняють наступні види труб:

 • пластикові;
 • металеві;
 • ПВХ;
 • металопластикові;
 • поліетиленові.

Металеві вироби представляють собою сталеві і чавунні труби. Для прокладки комунікаційних систем ці матеріали вже давно не застосовуються, проте вони все ще зустрічаються в будівлях дореволюційної і радянської споруди. До цієї категорії також входять мідні труби. Цей тип виробів вважається досить технологічним і сучасним, але він має один істотний мінус – високу вартість.

Корисна порада! В процесі монтажу мідних труб бажано використовувати фітинги для з’єднання окремих елементів або ж застосовувати технологію пайки.

Пластикові або поліпропіленові труби найбільш затребувані. Вони ідеально підходять для прокладки систем опалення, водопостачання і каналізації.

У числі переваг цих виробів:

 • проста система монтажу;
 • невелика вага;
 • високий ступінь надійності.

Для з’єднання елементів застосовується технологія термічного зварювання, завдяки чому система виходить повністю монолітною. Такі труби можна заховати за допомогою короба у ванній або замурувати їх безпосередньо в стінах. Водопровід з поліпропіленових труб здатний витримувати високий тиск. В процесі експлуатації він не піддається гниттю і не іржавіє.

Металопластикові труби дуже гнучкі, що дозволяє створювати на їх основі комунікаційні системи складної конфігурації. На відміну від пластикових труб цей вид виробів не можна з’єднувати методом зварювання. Для цих цілей використовуються металеві цанги і фітинги. Подібний тип з’єднань ненадійний, оскільки на місцях стиків нерідко виникають протікання.

Не рекомендується застосовувати для організації водопроводу та каналізаційної системи ПВХ труби (ПВХ). Стінки в таких виробах дуже тонкі і не здатні витримувати перепади тиску і вплив високих температур. Те ж саме стосується поліетиленових труб.

Як закрити труби у ванній і які ділянки комунікацій краще не чіпати

Цей пункт буде корисний людям, охочим дізнатися, як заховати труби у ванній в стіну, уклавши їх в штробу під шар спеціального розчину. Цей метод маскування потребує особливої ​​уваги. Якщо захований подібним чином трубопровід буде пошкоджений, доведеться ламати стіну.

Перед тим як сховати сантехнічні труби у ванній, потрібно переконатися, що до них буде забезпечений швидкий доступ
Перед тим як сховати сантехнічні труби у ванній, потрібно переконатися, що до них буде забезпечений швидкий доступ

У стіну можна зашивати наступні види виробів (без різьбових з’єднань):

 • зварні сталеві труби;
 • пластикові паяні труби;
 • мідні труби.

Важливо! Не можна цементувати розводку труб безпосередньо після їх укладання. Неякісно виконану спайку не завжди вдається помітити відразу. Іноді протікання тонких швів на мідних, пластикових або сталевих трубах з’являються на наступний день. Тому штроби закладаються тільки після того, як система перевірена на предмет герметичності. Для цього по трубах проганяється вода під високим тиском.

Перед тим як сховати сантехнічні труби у ванній, потрібно переконатися, що буде забезпечений швидкий доступ до наступних елементів системи:

 • зоні, де труби скріплені різьбовими з’єднаннями;
 • з’єднувальним металевим фітингів Х-, Т- і Г-подібної форми (зонам високого ризику, де нерідко виникають протікання);
 • місцях, де встановлені фільтри і лічильники.

Як заховати труби у ванній кімнаті правильно: поради по монтажу прихованого трубопроводу

Існує кілька важливих правил, яких обов’язково слід дотримуватися при монтажі прихованого трубопроводу.

Як заховати в кімнаті труби опалення і водопроводу так, щоб система вийшла безпечної і надійної? Для цього слід виконувати рекомендації фахівців:

 1. Звести кількість з’єднань до мінімуму.
 2. Застосовувати в роботі ідентичні матеріали.
 3. Подбати про наявність оглядового вікна.
 4. Використовувати матеріали з ізолюючими властивостями.

Оскільки місця з’єднань між трубами відносяться до зон особливого ризику, бажано розробити схему комунікацій так, щоб подібних ділянок було якомога менше. Краще, якщо план розводки складе професійний сантехнік. Фахівець також зможе порадити, як заховати труби каналізації у ванній без помилок і порушень.

Якщо ж не можна обійтися без сполучних елементів, потрібно подбати про те, щоб вони були виготовлені з того ж матеріалу, що і труби. В цьому випадку межа міцності, коефіцієнт лінійного розширення і інші параметри будуть однакові, тому можна не боятися, що в трубопроводі виникне витік води.

Обов’язково потрібно продумати в процесі ремонту туалету, як заховати труби таким чином, щоб при цьому зберігся доступ до лічильників. Адже з них доведеться регулярно знімати показання, а також їх раз на кілька років потрібно віддавати на ревізію. Вирішити проблему доступу до лічильників допоможе установка спеціального лючка, укомплектованого дверцятами.

Важливо! Ревізійний люк обов’язково монтується там, де стоять водяні фільтри і присутня велика кількість з’єднань. Він дозволить здійснювати контроль за станом цих елементів, а при необхідності своєчасно усунути протікання.

У процесі прокладки труб з холодною водою не варто нехтувати матеріалами з ізолюючими властивостями. Через різницю температур на них може накопичуватися конденсат. Наявність спеціального ізолюючого кожуха дозволить позбутися від цієї проблеми. Зазвичай він виготовляється з ТЕРМОФЛЕКС або поролону. Якщо використовувати кожух перед тим, як заховати труби опалення в квартирі, це убезпечить систему в тому випадку, коли її елементи будуть розширюватися під впливом високої температури.

Як заховати труби у ванній кімнаті: популярні способи маскування

Існує безліч ефективних і практичних способів маскування трубопроводу в ванній кімнаті. Деякі з них відрізняються простотою, тому вимагають мінімальної кількості часу і невеликих фінансових витрат – інші представляють собою серйозні проекти.

Як заховати труби в кімнаті? З цією метою застосовують такі методи:

 • фарбування;
 • декорування;
 • маскування за допомогою меблів;
 • установку екрану з пластикових панелей;
 • будівництво фальш-стіни або спеціального короба з гіпсокартону;
 • виготовлення гіпсокартонного каркаса з обробкою у вигляді плитки;
 • монтаж трубопроводу в стіну.

Як заховати труби у ванній, чи не монтуючи в стіну: фарбування

Фарбування дозволяє зробити трубопровід менш помітним на тлі стін. Якісний результат залежить від того, наскільки правильно підібраний тип барвника і його забарвлення. У продажу зустрічаються спеціальні різновиди складів білого кольору, призначені для труб опалення. На відміну від звичайних барвників такі покриття з часом не жовтіє і добре переносять вплив тепла. Для фарбування металевого трубопроводу підходять наступні види складів:

 • акрилові;
 • алкідні;
 • водно-дисперсійні.

Для фарбування труб опалення обов’язково потрібно брати термостійкий барвник. Пластикові вироби погано реагують на ацетон. Для них використовуються такі види складів:

 • пентафталевая фарба або акрилова на основі уайт-спіриту;
 • барвник на водній основі, призначений для поверхонь з матеріалів мінерального походження;
 • водорозчинні барвники, що застосовуються для обробки столярних виробів.

Перед тим як сховати трубу методом фарбування, її поверхню потрібно ретельно підготувати:

 • зачистити;
 • прибрати сліди бруду і пил;
 • покрити шаром грунтуючого складу.

Важливо! Перед безпосереднім фарбуванням потрібно переконатися, що поверхня труби суха і на ній немає конденсату.

Як задекорувати трубу опалення в кімнаті: фото цікавих варіантів оформлення

Для декорування зовнішніх комунікацій можна використовувати поліуретанові трубки, які прикрашаються ліпниною. В результаті виходить невелика колона. Цей елемент відмінно впишеться в інтер’єр ванної, виконаний в класичному або аристократичному стилі. Однак цей спосіб маскування застосовується лише на вертикальних трубах, наприклад, стояках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *