Куди і як заховати газову колонку або водонагрівач

Куди і як заховати газову колонку або водонагрівач: 9 найкращих варіантів

Сезон відключення гарячої води в самому розпалі. Сподіваємося, ви встигли до нього підготуватися. Тепер стоїть питання – як зберегти естетику інтер’єру і при цьому насолоджуватися гарячим душем. Є практичні варіанти розміщення газових колонок та водонагрівачів.

Що потрібно знати про газову колонку?

Будинки з газовою колонкою переважно «старого фонду» – в них часто хочуть зробити перепланування, з’єднати кімнату з кухнею або просто збільшити кухню за рахунок прилеглих приміщень, наприклад коридору.

І тут виникають складнощі – так як об’єднувати газифіковані кухні з житловими кімнатами заборонено через правил пожежної безпеки. Більш того, навіть з перенесенням колонки в самій кухні можу виникнути складності – і їх ступінь залежить від того, як далеко ви збираєтеся «прибрати» колонку.

Якщо димохід залишається зовсім поруч, потрібно акт про його стан і узгодження з газовою службою. Якщо колонку переносять більш ніж на 1,5 метра, доведеться складати акт перенесення. Ці процедури незмінно затримують ремонт – вам доведеться чекати кілька місяців дозволу від газової служби. Будьте готові.

Як декорувати колонку?

Щоб вона не так «кидалася» в очі, спробуйте її заховати.

 1. Закрийте кухонним гарнітуром
  Таке рішення можливе, але у шафи для колонки не повинно бути нижньої і верхньої стінки – необхідно, щоб була вільна циркуляція повітря. Іноді для того щоб виконати це рішення, доводиться робити гарнітур на замовлення – з нестандартною глибиною шаф або висотою. Так, наприклад, в цій кухні газова колонка захована за фальш-шафою без бічної стінки.
  Як декорувати колонку?
 2. Пофарбуйте в колір стін
  Або вибрати світлу обробку в колір колонки. Такий прийом візуально «розчинить» її в просторі. Але, звичайно, не сховає її повністю.
 3. Посуньте в кут
  Пам’ятайте про узгодження? Якщо зважитеся зрушувати колонку в кут, ви зможете закрити її кутовою шафою – до речі, це вирішить питання корисного простору, так як кутові шафи часто найнепотрібніші. Або просто замаскуєте її між шафами, що теж непогано.
 4. Підберіть котел в колір гарнітура
  Зараз є дійсно стильні та естетичні газові котли та колонки.
  Що потрібно знати про водонагрівачі?
  До водонагрівача не пред’являється жорстких вимог. Досить виконати тільки одну умову – розмістити його в мокрій зоні. А де саме – в кухні, ванній кімнаті, туалеті, вирішувати вам.
Як декорувати колонку?

Як декорувати водонагрівач?

 1. Сховати в шафу
  Якщо водонагрівач на кухні, найпростіше рішення – вбудувати в шафу. Стандартний розмір бойлера – 50-60 літрів, цього цілком вистачить на сім’ю з трьох осіб, тому підійде шафа стандартного розміру. Проблема може виникнути з глибиною кухонних секцій. Стандартний діаметр бойлера близько 45 см, а це більше звичайної шафи. Рішень кілька: вибирати компактний бойлер або робити шафа на замовлення. До речі, у ванній таке рішення теж актуально.
 2. Залишити в ніші у ванній
  Поширена рішення – встановити водонагрівач в ніші над інсталяцією унітазу. Якщо модель підвісна, ніша так і чи інакше виходить, і це вдала ідея для розміщення.
  Як декорувати водонагрівач?
 3. Закрити люком
  Водонагрівач можна встановити в інспекційному люку в туалеті або в тій же ніші, але закрити потайними дверцями.
 4. Не ховати
  Сучасні водонагрівачі виглядають естетично – їх дійсно можна не ховати. А навіть навпаки – прикрашати таким чином інтер’єр.
 5. Встановити міні-нагрівач
  А ви знали, що є моделі, які встановлюються на змішувач? Якщо ви дбаєте про естетику, зверніть увагу на такі міні-водонагрівачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *