Як вибрати радіатори опалення для квартири?

Як вибрати радіатори опалення для квартири?

Якщо перед вами стоїть питання: як вибрати радіатори опалення, танцюйте! Ви прийшли за адресою.

Як вибрати радіатор для квартири?

Як не дивно, перше, на що важливо звернути увагу при виборі батарей, це не самі прилади, а система опалення в цілому. Тип радіатора багато в чому залежить від її якості та рівня водопідготовки в будинку. Простіше кажучи, від складу води, яка проходить по радіаторів.

Потрібно звернутися в керуючу компанію, фахівці якої точно знають, яка вода тече по трубах. Головна цифра, яка хвилює нас з точки зору системи опалення, – pH (водневий показник). Чим він нейтральнішою і стабільніше, тим якісніше теплоносій в системі. Оптимальним значенням буде 7-7,5 pH, яке підтримується постійно. Чим вище показник, тим більше вода містить шкідливих, лужних речовин, які руйнівно діють на батарею.

У більшості новобудов є власні котельні, а значить, як правило, там хороша водопідготовка і pH нижче 9 балів. У таких будинках можна сміливо встановлювати, наприклад, алюмінієві радіатори опалення – одні з найпопулярніших сьогодні типів опалювальних приладів.

У будинках, підключених до центральних систем опалення, особливо в старому житловому фонді, вода буває низької якості. Навіть якщо вона проходить первинну фільтрацію в котельні, по шляху в квартири вона може зіпсуватися. Старі труби, які поступово руйнуються, продукти корозії утворюють ті самі дрібні абразивні частки. Якщо pH води перевищує 9 балів, краще підстрахуватися. Алюмінієві радіатори в цьому випадку більше схильні до корозійних процесів, і для підстраховки можна вибрати, наприклад, біметалічні батареї. Усередині вони повністю виготовлені зі сталі, стійкої до шкідливих домішок, а зовні мають алюмінієву оболонку.

Як правильно вибрати радіатор для дому?

Якщо ви збираєтеся встановлювати батареї у приватному будинку, якість води в системі опалення також варто врахувати.

Як правильно вибрати радіатор для дому?

У багатьох власників заміських будинків є власна свердловина, звідки вода надходить в системи опалення та водопостачання. Як правило, обладнання свердловини на увазі наявність водопідготовки, тому pH води нейтральний. В такому випадку не потрібно підстраховки у вигляді біметалевих батарей і можна спокійно встановлювати алюмінієві радіатори.

Однак, якщо вода в систему опалення надходить не з власної свердловини, а з центрального водопроводу, її краще перевірити. Якщо виявиться, що теплоносій не високої якості (pH вище 9 балів), кращий вихід – вибрати радіатор, в якому з водою буде контактувати сталь, наприклад, біметалічні батареї.

Які характеристики важливі для приладу опалення?

Перш за все, потрібно звернути увагу на тепловіддачу приладу – показник тепла, яке він віддає в повітря. Це можна дізнатися в технічному паспорті радіатора.

Ще рік тому документам на радіатори деяких брендів було складно довіряти, тому що дані техпаспортів ніхто не перевіряв, і окремі компанії їх завищували. У минулому році була введена обов’язкова сертифікація приладів опалення – вони можуть продаватися в нашій країні тільки після проходження багатосторонньої перевірки і отримання сертифіката відповідності. Тепер дані, зазначені в техпаспорті, підтверджує сертифікація, тому на них можна сміливо орієнтуватися при виборі радіатора.

До речі, наявність сертифіката – важливий критерій вибору. Згідно із законом, без нього радіатор не може в принципі потрапити в магазин, але перевірити все-таки не завадить. Досить зайти на сайт виробника, в розділ типу «Технічна інформація» і знайти там скан сертифікату на конкретну модель приладу. Якщо інформації на сайті немає – гарантії того, що батарея якісна теж немає.

Але повернемося до тепловіддачі. Чим вона вища, тим краще: невеликим приладом, який віддає багато тепла, можна обігріти всю кімнату, заощадити гроші і місце під вікном. Наприклад, для алюмінієвого радіатора хороша тепловіддача – 185-195 Вт на секцію, для біметалічного – 170-185 Вт на секцію. При таких параметрах для обігріву кімнати 17 м2 необхідно 9-10 секцій алюмінієвого приладу висотою 500 см або 12-13 секцій біметалічного радіатора. Якщо тепловіддача нижче, для прогріву приміщення потрібно буде більше секцій приладу.

Ще один критерій – робочий тиск. Ще десяток років тому показник відігравав важливу роль, коли багато радіатори не витримували стрибків тиску в системах опалення і вибухали. Сьогодні це має менше значення, тому що тепер з тиском справляється практично будь-яка якісна батарея. Проте, перевірити не завадить, принаймні при виборі приладів для міських квартир.

У центральних системах опалення тиск складає близько 10 атмосфер. А у хороших алюмінієвих радіаторів воно становить приблизно 16 атмосфер, у біметалевих – до 35 атмосфер.

Тип батареї

Тепловіддача приладу висотою 500 мм і шириною 1000 мм (Вт) і глибиною 100 мм

Робочий тиск (атм)

Середній термін служби (років)

Вартість приладу висотою 500 мм і шириною 1000 мм (грн)

Алюмінієвий радіатор (глибина 95мм)

2 340

16

> 25

2 500

Біметалічний радіатор (глибина 95мм)

2256

35

> 25

3 500

Сталевий панельний радіатор (22 тип, глибина 100мм)

2 332

10

> 10

1. 400

Чавунний радіатор (глибина 140мм)

1. 140

9

> 20

1. 800

Конвектор (глибина 94мм)

1 100-1200

10

> 20

700-1000

 

Як зрозуміти, що радіатор хороший?

Мінімізувати ризик покупки неякісного радіатора можна, якщо вибрати продукцію європейських або українських виробників. А ось від китайських батарей краще відмовитися (або тащтельно їх перевіряти) – саме китайські бренди недавно «грішили» підробкою технічної документації і завищенням показників тепловіддачі.

Хороший радіатор має маркування із зазначенням виробника, країни і дати випуску з конвеєра. Вона ж гарантія того, що в разі шлюбу покупець зможе пред’явити претензії виробнику і відшкодувати збиток, якщо батарея, наприклад, потече і зіпсує ремонт.

Як зрозуміти, що радіатор хороший?

Так само має значення вага радіатора. Якщо в технічному паспорті приладу заявлена ​​висока тепловіддача, а секція важить менше 1 кг, варто насторожитися. Висока тепловіддача досягається, в тому числі, за рахунок розміру приладу – товщини стінок додаткових бічних ламелей. Адже, як відомо, чим більше площа, тим більше тепла вона віддає. Іншими словами, 185-195 Вт – це тепловіддача секції, яка важить не менш 1,1 кг. Якщо секція важить, наприклад, 0,7 кг, вона фізично не здатна виділяти стільки тепла. А значить, хтось когось намагається обдурити.

Як зрозуміти, що радіатор хороший?

Як розрахувати розміри радіатора для приватного будинку і квартири?

За правилами, розрахунками обсягу батарей в кожному конкретному приміщенні повинні займатися проектувальники. Фахівці враховують тип будинку, якість скління, тепловтрати і клімат регіону.

Візьмемо для прикладу опалення в приватному будинку. Залежно від матеріалу, з якого він побудований, тепловтрати і розміри радіаторів будуть різними. Ось які варіанти виходять для кімнати 25 м2:

Матеріал

Тепловтрати

Кількість секцій алюмінієвого радіатора

Брус

80-90 Вт / м2

14

Пінобетон і облицювальна цегла

120-125 Вт / м2

14

Цегла

130 -140 Вт / м2

15

 

І навіть це приблизні розрахунки, а точні краще доручити фахівцям.

У квартирі нітрохи не простіше і все ті ж нюанси: тип будинку, скління, тепловтрати.

Проте прикинути необхідний розмір батарей в домашніх умовах все-таки можна, виходячи з норми 100 Вт / м2. Виходить ось така формула:

N = (S / P) * 100

  • N – кількість секцій батареї;
  • S – площа кімнати;
  • P – тепловіддача однієї секції радіатора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *