Газобетонні блоки: розміри

Газобетонні блоки: розміри, характеристики і застосування

Надійний, теплий і екологічно безпечний будинок – мрія кожної людини. Однак традиційні будматеріали, такі як цегла, камінь або дерево зараз доступні не всім. Як же здійснити мрію і заощадити кошти? Сьогодні є безліч альтернативних варіантів. Швидко побудувати бажаний будинок допоможуть стінові газобетонні блоки: розміри і ціни за штуку, важливі параметри та відгуки експертів знадобляться для правильного вибору і покупки цього матеріалу.

Що таке газобетон?

У прагненні спростити процес спорудження будівель і зробити будматеріали доступнішими виробники пропонують нові рішення. Одним з них є створення пористого бетону. Газобетон – один з різновидів пористого бетону, по суті, це штучний камінь з сферичними осередками.

Роблять його з цементу, кварцового піску і спеціалізованих газообразователей (алюмінієвої пасти або суспензії). Іноді додатково додаються гіпс, зола, вапно. Потім масу піддають тривалій термообробці під високим тиском в автоклавах. Внаслідок хімічної реакції цементний розчин спінюється і застигає з уже сформованими порами.

різні розміри газоблоків

Вибираючи газобетонні блоки (розміри і ціни за штуку будуть розглянуті нижче), необхідно враховувати наступні критерії:

 • загальне навантаження на стіни;
 • теплотехнічні характеристики;
 • пропорційність кладки;
 • способи спрощення процесу будівництва;
 • розміри газоблоку в залежності від проектних габаритів будівлі;
 • ціна.

Технічні характеристики і фізичні властивості газобетонних блоків

Якщо ви прийняли рішення використовувати в будівництві газобетонний блок необхідно мати уявлення про його основні технічні характеристики. Це допоможе зробити оптимальний вибір і уникнути нераціональних фінансових вкладень.

При підвищенні щільності газоблоку збільшується запас міцності

Основні розміри. Блоки з газобетону мають різні розміри, це дозволяє більш точно розрахувати їх потрібну кількість. Найбільш затребуваними є: 600 × 300х200, 600 × 300 × 250, 400 × 300 × 200, 600 × 300 × 300, 400 × 300 × 300, 600 × 400 × 300, 400 × 400 × 300 і 500 × 400 × 300 мм . Знаючи розміри можна розрахувати скільки штук газоблоків в кубі і, відповідно, скільки їх потрібно для спорудження будівлі з заданими технічними параметрами.

Щільність. Марка по щільності вимірюється в кг / м³. Відповідно до вимог ГОСТ 25485-89 (Бетони ніздрюваті) газобетон підрозділяється по щільності на теплоізоляційний (D300-D500), конструкційно-теплоізоляційний (D500 – D900) і конструкційний (D1000 – В1200). Чим більше щільність газобетонного блоку, тим вище його несуча здатність.

Клас міцності. Цей показник визначає, яке осьовий тиск може витримати даний блок. Наприклад, клас міцності В2.5 дозволяє застосовувати такий блок в зведенні несучих стін висотою до 20 м. Значення показників наступні: В1.5, В2.0, В2.5 і В3.5.

Порівняльна таблиця характеристик газоблоку і інших матеріалів:

Технічні характеристики Цегляна стіна Стіна з пористих великогабаритних керамічних блоків Газобетонна стіна з блоків промислового виробництва
Цегла керамічна Цегла силікатна
Межа міцності при стисненні, кг / м² 125 150 128 15-30
Усереднена щільність, кг / м³ 1350 1750 830 400
Теплопровідність, Вт / (м * ° К) 0,40 0,95 0,21 0,1
Водопоглинання,% 13 13 12 & gt; 30
Морозостійкість, циклів 35 35 50 25
Нормативна товщина стіни, м 0,52 0,52 0,38 0,40
Швидкість зведення стіни нормативної товщини, годину / м² & gt; 3 & gt; 3 ~1,3 ~0,88

 

Коефіцієнт теплопровідності. Цей показник має такі значення: 0.096, 0.12, 0.14 і 0.17, і означає здатність більш теплого приміщення «ділитися» своїм теплом з холодним. Чим вище коефіцієнт, тим більше тепловіддача. При визначенні найбільш підходящого для вас коефіцієнта необхідно обов’язково враховувати вологість.

Морозостійкість. Показник морозостійкості вимірюється в циклах, і для газобетонних блоків має значення від 25 до 100. Для порівняння, цегла має до 50 циклів морозостійкості.

Усадка при висиханні. Цей показник вимірюється в мм / м і повинен становити не більше 0,5, в іншому випадку ви ризикуєте побачити на стінах свого будинку більше усадочних тріщин, ніж передбачено ГОСТами.

Газоблоки скріплюються між собою спеціальним клеєм

Газобетонні блоки: плюси і мінуси, відгуки експертів

Давайте розберемося, що робить газобетонні блоки такими затребуваними і популярними в будівельній індустрії, і які сумніви виникають при їх використанні?
Переваги газобетонних блоків:

 • газобетонні блоки прості в обробці: їх легко розпиляти, висвердлити в них отвір, забити цвях, вистругати необхідну форму;
 • вони мають невелику вагу при значних габаритах. Це значно збільшує швидкість роботи і зменшує витрати праці в будівництві;
 • це екологічно безпечний матеріал, який виготовлений з натуральних складових, що не виділяють шкідливих речовин;
 • газоблоки мають високий рівень теплозбереження. Завдяки пористості блоки з газобетону майже не проводять тепло. Це знижує витрати на обігрів будинку взимку, а влітку захищає від перегрівання;
 • звукоізоляційні властивості забезпечують осередки з повітрям. Зовнішній шум залишиться за стінами вашого будинку. Особливо добре вони поглинають низькочастотні шуми;
 • газобетон не горить – це пожаростойкий матеріал, здатний протягом тривалого часу витримати прямий вплив відкритого вогню. Вогнетривкість йому надає мінеральний склад;
 • газосилікатний бетон морозостійкий. Ступінь морозостійкості залежить від технічних характеристик окремих блоків.

Говорячи про плюси і мінуси газобетонних блоків, варто згадати і про їх недоліки, на які слід звернути увагу при виборі цього матеріалу для будівництва:

 • чим вище показник щільності газобетону, тим нижче його теплоізоляційні властивості;
 • газобетонні блоки щільністю нижче 500 кг / м³ можна використовувати скоріше як теплоізоляційний матеріал. А ось показник щільності 500 кг / м³ має граничне визначення. Можливість використовувати будівельні блоки з такою щільністю в несучих конструкціях визначаються виробниками і результатами випробувань;
 • газобетонний матеріал не еластичний. У зв’язку з цим при деформації фундаменту стіна з газоблоків може дати тріщини. Тому споруди з пористого бетону радять зводити на монолітному стрічковому фундаменті, що може спричинити подорожчання будівництва;
 • через пористості матеріалу для кріплення на стінах газобетооних споруд масивних конструкцій, не підійдуть звичайні кріплення. Необхідно купувати спеціальні – для пористих крихких структур, що також може потребувати додаткової оплати;
 • при укладанні пористих блоків використовують цементно-піщаний або спеціальний клейовий розчин. У першому варіанті тепловіддача підвищується на 25%, у другому – на 10%. Крім того, теплосопротівляемость також падає через використання перемичок і армованих поясів. Таким чином, деякі експерти вважають, що виробниками газобетонних виробів перебільшені заяви про високий теплозбереженні цього матеріалу, так як через укладальні шви відбуваються не враховані в технічних характеристиках тепловтрати;
 • газобетон абсорбує вологу, тому в спорудженні з такого матеріалу необхідно робити паровий бар’єр. Досягається антіпаровой ефект за допомогою грунтовки глибокого проникнення і штукатурних робіт;
Система паз-гребінь виконує функцію «теплового замку»

Газобетон або пінобетон: що краще?

Обидва матеріали виготовляються за однаковими ГОСТам і мають схожі фізико-технічні властивості. Пінобетон теж має пористу структуру, його виробляють з цементно-піщаної суміші з додаванням піноутворювача. Різниця з газобетоном полягає в тому, що пінобетон твердне природним шляхом, а газобетон – за допомогою термічної обробки. Також для цих матеріалів використовуються різні піноутворювача.

Визначаючи, що краще: газоблоки або піноблоки, необхідно знати, що технологія виготовлення піноблоків проста і не вимагає заводських умов. Тому виготовляти їх можна на портативному обладнанні прямо на будмайданчику. Така доступність не завжди на руку споживачам: виготовленням піноблоків часто займаються недобросовісні виробники, що істотно впливає на якість продукції.

Газоблоки же виготовляються на великих підприємствах, які дотримуються необхідних нормативних показників.

Хороший клей забезпечує міцне зчеплення блоків

Блок з пінобетону може володіти токсичними властивостями, оскільки процес затвердіння відбувається природним шляхом і хімічні процеси можуть завершитися не до кінця. Обробка ж газоблоків в автоклавах гарантує завершеність хімічного процесу і екологічну безпеку продукту.

Різні способи виробництва також впливають на механічну міцність порівнюваних будматеріалів. При однаковій щільності газобетон міцніше пінобетону. Наприклад, при щільності 500 кг / м³ газобетон можна використовувати в якості несучих конструкцій, а пінобетон при такому показнику можна використовувати тільки як утеплювач.

Вологопоглинання і морозостійкість теж різнить ці будівельні матеріали. Газоблоки поглинають більше вологи, що впливає на показники тепловіддачі і морозостійкості. Однак цю проблему вирішують за допомогою штукатурних робіт.
Крім того, розміри піноблоків не завжди стандартні. Пінобетон кришиться, тому в обробці не так податливий, як газобетон і в процесі роботи може розкришитися.

Значна перевага піноблоків в ціні. 1 м³ блоків з пінобетону буде дешевше на 400-800 рублів, ніж з газобетону. На ціну впливає вартість виробництва, виробниче обладнання, складові компоненти і застосовувані технології.

Таким чином, однозначно сказати, що краще для будівництва будинку: газобетон або пінобетон – неможливо. Вибір того чи іншого будівельного матеріалу залежить від мети його застосування, якості матеріалів і дотримання технологічних процесів при його виготовленні.

Як розрахувати кількість газоблоків для будівництва?

Щоб не купувати зайве кількість будівельних матеріалів можна зробити приблизний розрахунок необхідної кількості газоблоків. Для цього можна скористатися наступною формулою:

(LхН-S пр) х1,05хВ = V, де

L – загальна довжина газобетонних стін, м;

Н – середня висота газобетонних стін, м;

S пр – загальна площа віконних і дверних прорізів, м²;

1,05 – коефіцієнт, що враховує запас 5% на підрізування;

В – товщина блоків, м;

V – об’єм необхідної кількості газобетону, м³.

Виходячи з формули, можна скласти таку таблицю розрахунку кількості газоблоків в кубі:

Розміри газоблоків, мм Штук в кубі
600×200×300 27,8
600×250×50 133,3
600×250×75 88,9
600×250×100 66,7
600×250×150 44,4
600×250×200 33,3
600×250×250 26,7
600×250×300 22,2
600×250×375 17,8
600×250×400 16,7
600×250×500 13,3

 

Такий розрахунок приблизний і має скоріше рекомендаційний характер. На сайтах виробників і продавців газобетонних блоків можна знайти онлайн-калькулятори для необхідних розрахунків. Можна також відразу розрахувати вартість будівництва з урахуванням розмірів газоблоків і ціни за штуку.

За матеріалами: https://dumka.biz/biznes-ideya-virobnictvo-gazobetonu/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *